Kliprix | Türkiyenin En Güzel Dizi Oyuncuları

Türkiyenin En Güzel Dizi Oyuncuları

Türkiyenin En Güzel Dizi Oyuncuları

.
.
.
.
.
.
.
.
.

HAZAL KAYA
1 Ekim 1990′da Gaziantep’te doğan Hazal Kaya liseyi İstanbul İtalyan Lisesi’nde okumuştur. Bilgi Üniversitesi Sahne Ve Gösteri Sanatları Yönetimi,Performans bölümüne 2009 yılında girmiştir ve halen eğitimi devam etmektedir. 2007 yılında ilk kez Genco adlı bir televizyon dizisinde başrol oynadı. Aşk-ı Memnuda da Nihal karakterini canlandırmıştır.

BEREN SAAT
TED Ankara Koleji mezunu olan Beren Saat, Başkent Üniversitesi’nde işletme okurken Türkiye’nin Yıldızları yarışma programı ile tanınmıştır. Bu yarışma programında ikinci olan bren saat bundan sonra söhret basmaklarını hızlı bir şekilde tırmandı en parlak dönemini aşkı memnu dizisi ve şu anda oynadığı fatma gülün şucu ne dizisi ile yaşamakta.

TUBA BÜYÜKÜSTÜN

5 temmuz 1982 yılında istanbulda doğdu. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sahne Dekorları ve Kostüm Tasarımı bölümünden mezun oldu.Çeşitli reklam filmlerinde oynadığı dönemde yönetmen tomris giritlioğlu ile tanıştıktan sonra dizi oyunculuğuna başladı.

ASLI ENVER

Pera Güzel Sanatlar Lisesi Bitirdi yüksek öğrenimine Haliç Üniversitesi’nin Tiyatro Bölümünü okumakta kavak yelleri dizisinde Mine Ergun karakterini canlandırmaktadır. daha önce hayat bilgisi dizisinde rol almıştır.

PELİN KARAHAN
Asıl Adı Vildan Pelin Karahan’dır. Pelin Karahan 06 Ekim 1984 yılında Ankara’da doğmuştur.Kavak yelleri dizisi ile üne kavuştu.

SİNEM KOBAL

14 Ağustos 1987 yılında İstanbul’da doğdu.Dormen Tiyatrosunda aldığı eğitimle sanat hayatına giriş yapmış, henüz 13 yaşındayken ilk kez “Dadı” adlı televizyon dizisinde rol almaya başlamıştır.Şu nada küçük sırlar dizisinde oynamakta.

DİLARA ÖZTUNÇ
Hayranlarının karşısına küçük sırlar dizisinde heves rolü ila gelen dilara öztunç modellik kariyerine erberk ajansta 2006 yılında başladı 19 yaşında olan dilara MALTEPE ÜNİVERSİTESİ güzel sanatlar fakültesi OYUNCULUK bölümünde BURSLU okuyor.

FULYA ZENGİNER

21 Temmuz 1989, İstanbul doğumlu İlk ve Orta okulu Zeytinburnu Nuri Paşa lköğretim Okulunda tamamladı. Lise eğitimini Bakırköy Lisesinde tamamladı. İlk rol aldığı dizi Star TV’nin 2006 yapımı İki Aile idi. Şu sıralar Küçük Kadınlar’da Yeliz’i canlandırıyor.


MERVE BOLUĞUR

16 Eylül 1987, İstanbul 2006-2007 yıllarında yayınlanan televizyon dizisi Acemi Cadı’da Ayşegül adlı bir cadıyı canlandırarak başrol oynamış ve bu sayede tanınmıştır. Şu andaysa Küçük Sırlar adlı dizide Ayşegül karakterini canlandırmaktadır. Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro Bölümünde eğitimine devam etmektedir.
TUĞBA BÜYÜKÜSTÜN

5 Temmuz 1982 istanbul doğumlu .Mimar sinan sahne kostüm ve dekorları tasarım bölümünden mezun oldu Üniversitede okurken reklam filmlerinde rol aldı. Yönetmen tomris giritli oğlu ile tanıştı ve Sultan Makamı adlı dizinin bir kaç bölümünde rol aldı. 2004 yılının en güzel dizilerinden biri olan çemberimde gül oya dizisinde zarife rolü ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.
Oynadığı Roller
Asi (2007 – Dizi Film) Asi
Sınav (2006 – Sinema Filmi) Zeynep
Aşk Yolu (2006 – TV Filmi) Deniz
Babam ve Oğlum (2005 – Sinema Filmi)
Ihlamurlar Altında (2006 – Dizi Film) Filiz
Çemberimde Gül Oya (2004 – Dizi Film) Zarife
Gülizar (2004 – TV Filmi) Gülizar
Sultan Makamı (2004 – Dizi Film) Nesrin
Asi (2007-Dizi Film) Asiye
Gönülçelen (2010-Dizi film) hasret


3 Yorum yapılmış

  • eeee çağatay ulusoy nerde hm

  • erkek oyuncular olsaydı başta çağatay ulusoy olurdu

  • melis tüzüngüç nerdee ?

Yorum Yazınız

Not: Tüm alanlar doldurulmalıdır!

* Gerekli

Kliprix Seçimi

En Çok Beğenilen Yazılar

En Çok Görüntülenen Yazılar

Bakmadan Geçmeyin

Bugünkü Ziyaretçi : 76
Toplam Ziyaretçi : 209336
Bugünkü Görüntüleme : 109
Toplam Görüntüleme : 378479
Online Kişi : 2